Angajari

ANGAJAM EDUCATOARE

Asociatia ADIS PRO Rural recruteaza educatori care isi vor desfasura activitatea in
Centrul „PITICOT” – cresa, gradinita si after school din Calea Bucuresti, Nr.
42, Comuna Tunari, Judetul Ilfov.

Responsabilitati:
– Stabileste impreuna cu psihologul obiective individualizate pentru copiii înscrisi si aplica metode si mijloace didactice adecvate pentru educatia acestora;
– Tine o evidenta zilnica a frecventei si a activitatilor desfasurate de copii;
– Observa permanent comportamentul, atitudinile si nevoile copiilor si face sugestii
psihologului privind asistenta si spijinul necesar familiilor copiilor;
– Mentine un contact permanent cu  manageul si cu parintii, ii informeaza cu privire la performantele copiilor si le acorda, la cerere, consiliere individuala in domeniul educatiei si dezvoltarii psiho-sociale a copiilor;
– Organizeaza, impreuna cu pedagogul social evenimente sociale si culturale cu
copiii, familiile și membrii comunitătii locale.
Conditii de angajare specifice postului:
– atentie distributiva;
– aptitudini de întelegere a nevoilor fiecarui copil, deschisa, calda si apropiata de copii, creativa, cu spirit de echipa, rabdatoare, perseverenta;
– buna capacitate de comunicare si de cooperare cu colectivul;
– cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

Pentru a aplica la acest post va rugam sa trimiteti CV-ul, care sa contina datele necesare pe adresa:
office.piticot@yahoo.com sau numarul de telefon: 0787 614 634.
Doar candidatii selectati vor fi contactati si invitati la interviu.

ANGAJAM ÎNGRIJITOARE COPII

Asociatia ADIS PRO Rural recruteaza ingrijitori care isi vor desfasura activitatea in Centrul „PITICOT” – cresa, gradinita si after school din Calea Bucuresti, Nr.42, Comuna Tunari, Judetul Ilfov.

– Intampina copiii la intrarea in centru;
– Ajuta copiii la masa;
– Pregateste dormitoarele;
– Asigura supravegherea si ajuta copiii la momentele de rutină (toaleta, igiena, schimbat hainute);
– Asigura supravegherea copiilor in sala si la locul de joaca din exterior alaturi de educatoare.

– experienta in munca cu copiii;
– atentie concentrata si distributiva;
– adaptarea la sarcini de lucru schimbatoare;
– usurinta, claritate si coerenta in exprimare.

Pentru  a aplica la acest post va rugam sa expediati CV-ul, care să contina datele necesare pe adresa:
office.piticot@yahoo.com sau numarul de telefon: 0787 614 634.

PRIMA PAGINA